- Oglas -

Završena edukacija iz prve pomoći za djelatnike škola u Širokom Brijegu

- Oglas -

U srijedu, 3. lipnja 2026. godine, u prostorijama Druge osnovne škole Široki Brijeg održana je edukacija iz pružanja prve pomoći za djelatnike Gimnazije fra Dominika Mandića, čime je zaključen ovogodišnji ciklus osposobljavanja školskog osoblja na području Širokoga Brijega.

Edukaciju je organizirao Crveni križ Široki Brijeg, s ciljem dodatnog osnaživanja nastavnog i nenastavnog osoblja za pravilno reagiranje u hitnim situacijama u školskom okruženju.

Teorijski i praktični dio obuke

Program je vodila dr. Božana Ćavar, a sudionici su kroz teorijski i praktični dio imali priliku obnoviti i usvojiti osnovna znanja i vještine pružanja prve pomoći.

Sponzorirani članak

Pizzeria Di Matteo otvara svoja vrata 2. lipnja

Pizzeria Di Matteo otvara svoja vrata 2. lipnja

Na adresi Ulica hrvatskih branitelja 8, u utorak 2. lipnja, svoja vrata ponovno otvara Pizzeria Di Matteo, potpuno renoviran restoran proširenog kapaciteta. Riječ je o restoranu koji u gastronomsku ponudu... Pročitaj više

Poseban naglasak stavljen je na praktične vježbe, kroz koje su polaznici uvježbavali postupke nužne za reagiranje u slučaju ozljeda ili iznenadnih zdravstvenih stanja.

Sigurnost učenika u fokusu

Kako je istaknuto, osnovni cilj edukacija bio je jačanje spremnosti školskog osoblja za brzu i učinkovitu reakciju, pri čemu je sigurnost učenika stavljena na prvo mjesto.

Ovim programom Crveni križ Široki Brijeg uspješno je zaključio ciklus edukacija koje su tijekom godine provedene u školama na području grada.

Zahvala sudionicima

Iz Crvenog križa Široki Brijeg zahvalili su svim školama i djelatnicima koji su sudjelovali u edukacijama te pokazali interes za stjecanje znanja koja u ključnim situacijama mogu spasiti život.

Borak.tv (Foto: Crveni križ Široki Brijeg)

- Oglas -
- Oglas -

Najnovije vijesti