Na utakmici koja se u nedjelju odigrala između NK Žepče i NK Vareš, navijači i gledatelji donijeli su svoje zastave te s tribina poslali jasnu poruku: „Ili će se viti, il’ nas neće biti“.
Događaj dolazi nakon ranijeg incidenta na Gradskom stadionu u Žepču, kada su redari tijekom utakmice 20. svibnja 2026. godine navodno oduzeli zastavu hrvatskog naroda u BiH skupini mladih navijača, uz obrazloženje da bi klub mogao biti kažnjen.
Nakon tog događaja, predsjednik HRS-a Žepče Toni Ćurić pozvao je navijače i građane da na iduću utakmicu dođu sa zastavama te poručio kako se radi o pitanju identiteta, dostojanstva i prava na isticanje nacionalnih simbola.
Sponzorirani članak
Na prodaju kuća i više atraktivnih zemljišta u Knešpolju
„Zato pozivamo sve časne ljude, hrvatske branitelje, mlade, obitelji i navijače da mirno, dostojanstveno i ponosno dođu na stadion sa svojim hrvatskim zastavama. Ne dolazimo širiti mržnju, nego pokazati identitet i dostojanstvo“, poručio je ranije Ćurić.
Na jučerašnjoj utakmici navijači su se odazvali pozivu te su donijeli zastave, uz poruku koja je odjeknula stadionom.
Kako je potvrđeno za Večernji list, susret je prošao bez incidenata, a NK Žepče je slavilo rezultatom 1:0.
Borak.tv

