- Oglas -

Sramota u Posušju: Vandali uništili igralište za djecu s poteškoćama u razvoju

- Oglas -

U Posušju je ponovno zabilježen zabrinjavajući val vandalizma, a ovaj put na meti neodgovornih pojedinaca našlo se i multisenzorno igralište namijenjeno djeci s poteškoćama u razvoju.

Kako su priopćili iz Ureda načelnika općine Posušje, posljednjih godina u naselju Meljakuša III, u parku “Borići”, realiziran je niz projekata s ciljem stvaranja kvalitetnijeg prostora za rekreaciju, druženje i boravak građana. Izgrađene su trim staza i košarkaško igralište, postavljena rasvjeta i sprave za vježbanje, a u listopadu prošle godine otvoreno je i prvo multisenzorno igralište za djecu s poteškoćama u razvoju.

No, ubrzo nakon završetka radova počeli su i problemi.

Sponzorirani članak

Miškić Bus pokreće redovite jednodnevne izlete u Makarsku

Tvrtka Miškić Bus, poznata po dugogodišnjem iskustvu u prijevozu putnika, od subote, 13. lipnja 2026. godine, pokreće redovite jednodnevne izlete u Makarsku, pružajući stanovnicima Širokog Brijega i okolice jednostavan i... Pročitaj više

Prema navodima Općine, pojedinci su najprije uništavali trim stazu vožnjom kvadova, zatim su oštećene ploče s uputama za korištenje sprava za vježbanje, a na meti su se našle i kante za otpad. Nakon što su nedavno postavljene nove betonske kante, vandali su ih pokušali uništiti ubacivanjem velikih kamenih blokova.

Posebno ogorčenje izazvalo je uništavanje dijela sadržaja multisenzornog igrališta namijenjenog djeci s poteškoćama u razvoju.

„Ne možemo shvatiti tu bešćutnost i potrebu da se na ovaj način našteti našim malim najranjivijim sugrađanima. To je jednostavno nedopustivo“, poručili su iz Općine.

Problem vandalizma nije ograničen samo na park „Borići“. Posljednjih mjeseci sve su češća oštećenja pročelja objekata, stupova javne rasvjete i drugih javnih površina u središtu grada.

Iz Općine ističu kako za ovakve postupke neće biti tolerancije te podsjećaju da uništavanje javne imovine predstavlja kazneno djelo oštećenja tuđe stvari prema Kaznenom zakonu Federacije BiH, kao i prekršaj protiv javnog reda i mira.

Naglašeno je kako će sve snimke videonadzora s devastiranih lokacija biti dostavljene Policijskoj upravi Posušje radi identifikacije i procesuiranja počinitelja.

Istodobno, upućen je poziv građanima da prijave svaki oblik vandalizma te zabilježe vrijeme i lokaciju događaja kako bi policijski službenici mogli pravodobno reagirati.

„Budimo odgovorni, spriječimo daljnje devastacije i sačuvajmo javna dobra koja su na korist i ponos svih nas“, poručili su iz Ureda načelnika općine Posušje.

Borak.tv

- Oglas -
- Oglas -

Najnovije vijesti