Budimpešta je uoči večerašnjeg finala Lige prvaka između Arsenala i Paris Saint-Germaina doslovno preplavljena navijačima, a mađarska policija podigla je sigurnosne mjere na najvišu razinu.
Procjenjuje se da je u grad stiglo nekoliko desetaka tisuća navijača, dok bi ih do početka utakmice moglo biti i do 45.000 više nego inače. Posebno zabrinjava činjenica da bi oko 10.000 osoba moglo doći bez ulaznica, što dodatno povećava rizik od gužvi i incidenata u okolici stadiona Puskás Arena.
Finale Lige prvaka 2026. igra se pod budnim okom čak oko 4.000 policajaca raspoređenih po gradu i stadionu, s ciljem sprječavanja mogućih sukoba između navijačkih skupina.
Sponzorirani članak
Na prodaju kuća i više atraktivnih zemljišta u Knešpolju
Već zabilježeni incidenti
Prema dostupnim informacijama, do manjih sukoba došlo je već tijekom noći na subotu, kada su se u pojedinim dijelovima grada susrele suprotstavljene navijačke skupine.
Carnage last night as PSG and Arsenal fans brawl in the street… 🇲🇫🏴 pic.twitter.com/84gZSQj22d
— Football Fights (@Footballfights) May 30, 2026
Rekordna sigurnosna operacija
Sigurnosne pripreme za ovaj događaj traju više od godinu dana. Mađarske vlasti su se konzultirale s policijskim službama iz Londona i Pariza, a organizatori su proučavali i prošlogodišnje finale u Münchenu kako bi spriječili eventualne propuste.
Grad pod posebnom kontrolom
Cijeli centar Budimpešte, kao i prilazi stadionu, pod posebnim su režimom kontrole. Policija provodi pojačane provjere, a očekuje se i dodatno osiguranje javnog prijevoza.
Psg and Arsenal fans clashing last night… 👊 https://t.co/JmG59ZzglK
— Football Fights (@Footballfights) May 30, 2026
Finale visokog rizika
Utakmica Arsenala i PSG-a već je ranije označena kao susret visokog rizika zbog velikog broja navijača, ali i intenzivne navijačke rivalnosti koja prati oba kluba.
Budimpešta tako večeras postaje jedno od najčuvanijih europskih nogometnih središta, dok se sve oči sportskog svijeta okreću prema Puskás Areni.
Borak.tv

