- Oglas -

Dodik ponovno oštro: “BiH je propala država zbog stranaca”

- Oglas -

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik komentirao je prijedlog Italije da Antonio Zanardi Landi bude novi visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini, istaknuvši kako mu nije presudno ime kandidata, nego način na koji bi obnašao tu funkciju.

Dodik je poručio kako očekuje da novi visoki predstavnik ima jasno ograničen mandat, te je ponovio svoj stav da bi se institucija OHR-a trebala ukinuti po njegovu isteku.

Naglasio je kako ga ne zanima “kopija prethodnika” te da bi, prema njegovom mišljenju, mandat visokog predstavnika trebao trajati najviše godinu dana, nakon čega bi ta funkcija prestala postojati.

Sponzorirani članak

Posušje u znaku ponosa: Mimohod sa stjegovima ratnih postrojbi okupio brojne građane

Prigodnom svečanošću danas je u Posušju obilježen 12. Dan branitelja općine Posušje. U 15 sati predstavnici Odbora za obilježavanje Dana branitelja Općine, predsjednik Mladen Bašić, načelnik općine Posušje Ante Begić,... Pročitaj više

Dodao je i kako smatra da bi novi visoki predstavnik trebao imati mandat potvrđen u Vijeću sigurnosti Ujedinjenih naroda, što bi, kako je rekao, osiguralo dodatni legitimitet.

U nastavku komentara Dodik je iznio i kritike na račun dosadašnjeg međunarodnog upravljanja u BiH, tvrdeći kako je postojeći model neodrživ te da je potrebno redefinirati ulogu međunarodne zajednice u zemlji.

Borak.tv

- Oglas -
- Oglas -

Najnovije vijesti