Hrvatski tenisač Marin Čilić završio je nastup na ovogodišnjem Roland Garros već u 1. kolu, nakon iznenađujućeg poraza od 17-godišnjeg Francuza Moisea Kouamea.
Mladi domaći igrač, koji je u turnir ušao s pozivnicom, slavio je rezultatom 7:6 (4), 6:2, 6:1 nakon dva sata i 40 minuta igre.
Čilić je imao nekoliko prilika za preokret, ali ih nije uspio iskoristiti. Ukupno je propustio sedam break-lopti, uključujući dvije set-lopte u prvom setu, dok je Kouame iskoristio četiri od sedam svojih prilika za oduzimanje servisa.
Sponzorirani članak
Miškić Bus pokreće redovite jednodnevne izlete u Makarsku
Ključnim se pokazala završnica prvog seta, u kojem je Čilić kod vodstva 5:4 propustio dvije set-lopte, a zatim u tie-breaku rano došao u zaostatak koji nije uspio nadoknaditi.
U nastavku meča hrvatski tenisač nije uspio pronaći ritam na servisu, dok je mladi Francuz preuzeo kontrolu i došao do uvjerljive pobjede i jednog od većih iznenađenja turnira, piše Hina.
Borak.tv

