Prva transplantacija bubrega izvedena u SKB Mostar označena je kao povijesni trenutak za mostarsku urologiju i razvoj transplantacijskog programa.
Gradonačelnik Mostara Mario Kordić istaknuo je kako ovaj medicinski iskorak nije rezultat jednog dana ni jedne operacije, nego dugogodišnjeg rada, stručnog usavršavanja i predanosti cijelog medicinskog tima.
Kako je naglasio, generacije zdravstvenih djelatnika više od dva desetljeća gradile su temelje koji su doveli do mogućnosti izvođenja ovako složenog zahvata u Mostaru.
Sponzorirani članak
Prodaje se zemljište u Knešpolju: Idealna lokacija za obiteljsku kuću
Posebno je izdvojen doprinos predstojnika Klinike za urologiju prim. mr. sc. dr. med. Manuela Tipurića, koji je sa suradnicima radio na razvoju odjela i stvaranju uvjeta za uvođenje najsloženijih medicinskih procedura.
U svom osvrtu Kordić je podsjetio i na rad pokojnog prof. dr. sc. dr. med. Davora Tomića, istaknuvši njegovu ulogu u razvoju moderne urologije i edukaciji mlađih liječnika.
U realizaciji prvog zahvata u SKB-u Mostar sudjelovala je i stručna podrška iz Zagreba, iz Kliničke bolnice Merkur KB Merkur Zagreb, čiji su liječnici dali značajan doprinos u operativnom dijelu transplantacijskog postupka.
Kordić je zahvalio i sadašnjim i bivšim djelatnicima bolnice koji su, kako je naveo, svojim radom omogućili stvaranje uvjeta za pokretanje transplantacijskog programa.
Ovaj događaj ocijenjen je kao važan iskorak za SKB Mostar, ali i za cijeli zdravstveni sustav u regiji, koji ovim zahvatom ulazi u novu fazu razvoja suvremene medicine.
Borak.tv

