- Oglas -

NK Čelik Zenica uspješno prošao licenciranje za novu sezonu

- Oglas -

NK Čelik Zenica nastavlja uspješnu sezonu i na administrativnom planu. Nakon što je proteklog vikenda tri kola prije kraja prvenstva osigurao prvo mjesto u Prvoj ligi FBiH i plasman u Premijer ligu BiH, zenički klub dobio je i licencu za nastup u WWin Prvoj ligi FBiH za sezonu 2026./2027.

Iz kluba je potvrđeno kako je Čelik uspješno prošao postupak licenciranja na prvostupanjskom nivou, u skladu s odlukom Nogometnog saveza Federacije BiH.

Ovaj korak predstavlja važnu formalnost u procesu daljnjeg sportskog i organizacijskog razvoja kluba, posebno imajući u vidu činjenicu da će Čelik od naredne sezone nastupati u Premijer ligi BiH.

Sponzorirani članak

Miškić Bus pokreće redovite jednodnevne izlete u Makarsku

Tvrtka Miškić Bus, poznata po dugogodišnjem iskustvu u prijevozu putnika, od subote, 13. lipnja 2026. godine, pokreće redovite jednodnevne izlete u Makarsku, pružajući stanovnicima Širokog Brijega i okolice jednostavan i... Pročitaj više

“Dobivanje ove licence predstavljalo je neophodan korak za početak procesa licenciranja za nastup u Premijer ligi BiH, čiji će član NK Čelik biti naredne sezone”, navedeno je iz kluba.

U narednom kolu Prve lige FBiH, Čelik će na stadionu Bilino polje ugostiti ekipu Radnika iz Hadžića. Zanimljivo je da je upravo Radnik posljednji put slavio u Zenici protiv Čelika, i to u susretu odigranom u travnju prošle godine.

Borak.tv

- Oglas -
- Oglas -

Najnovije vijesti