- Oglas -
Banjalučki hotel “Grand” bio je od 7. do 10. svibnja poprište vrhunskog šaha, a 26. Kadetsko i omladinsko prvenstvo Bosne i Hercegovine proteklo je u znaku izvrsne igre mlade Ljubušanke Mihaele Buntić.
Nastupajući za Šahovski klub “Brotnjo” iz Čitluka, Mihaela je dominacijom u svojoj skupini djevojčica do 16 godina (Ž16) suvereno osvojila naslov državne prvakinje i time osigurala nastup na predstojećem Svjetskom prvenstvu.
Ovaj trijumf nastavak je niza vrhunskih rezultata, budući da je Mihaela istu titulu najbolje u državi osvojila i 2021. godine. Do novog zlata stigla je na najuvjerljiviji mogući način – bez ijednog poraza kroz cijeli turnir.
U iznimno teškom Bergerovom sustavu unutar njezine dobne kategorije, gdje se u grupi od devet igračica igralo “svatko sa svakim”, Mihaela je pokazala potpunu koncentraciju i šahovsku nadmoć.
Uz tempo igre od 30 minuta plus 30 sekundi dodatka po potezu, u osam odigranih partija na ploči upisala je čak sedam pobjeda i samo jedan remi, sakupivši nedostižnih 7,5 bodova.
Ovakvom nepobjedivošću i mirnoćom u ključnim trenucima, Mihaela je još jednom dokazala da pripada samom vrhu bh. šaha.
Njjezin uspjeh ogroman je ponos za Ljubuški i ŠK “Brotnjo” iz Čitluka, a izborena viza za Svjetsko prvenstvo bit će nova prilika da šahovska kraljica iz Ljubuškog pokaže svoje znanje na najvišoj međunarodnoj razini.
Borak.tv
Sponzorirani članak
Pizzeria Di Matteo otvara svoja vrata 2. lipnja
Na adresi Ulica hrvatskih branitelja 8, u utorak 2. lipnja, svoja vrata ponovno otvara Pizzeria Di Matteo, potpuno renoviran restoran proširenog kapaciteta. Riječ je o restoranu koji u gastronomsku ponudu... Pročitaj više
- Oglas -

